Posted by on Lipiec 4, 2017

WiP Praca nad rysunkiem

Nie tak dawno przeprowadziliśmy się z rodziną do nowego mieszkania, jeszcze nie umeblowaliśmy porządnie pracowni a już wykonałem szybki szkic rysunku. Praca nad rysunkiem trwa, pierwsze efekty już widać. Jak tak dalej pójdzie w dwa tygodnie wyrobię się z całością.

Rysunek ołówkiem

Nie przepadam, a raczej nie przepadałem za ołówkiem, służył mi do tej pory do szkiców pod tusz.  Przynajmniej tak mi się wydawało, ponieważ patrząc wstecz na moje rysunki, naprawdę bardzo dobre prace powstawały przy pomocy ołówka. Wynikało to z tego że ten ołówek gdzieś zawsze leży pod ręką, a jak już zacząłem to może skończę :) , i tak do finału. Oto kilka naprawdę fajnych rysunków i  każdy powstał jako szkic, a potem już jakoś poszło. Ciekawym przykładem jest "Alicja" gdzie narysowałem zegarek, który skojarzył mi się z królikiem z Alicji, i tak dookoła zegarka powstała cała ilustracja. Podobnie było z "Dżunglą", zaczęło się od kwiatka, a potem wciskałem w gąszcz roślin coraz to więcej zwierzątek.

 

Ciąg dalszy, gdyby miał ktoś wątpliwości 

Prace nad rysunkiem idą do przodu. Może nie szybko, raźnie, szparko, ale do przodu. Sowa, ptaszek raczej mitologizowany po złej stronie mocy narysowana szybko i mocno. I te oczy zielone, zielone. Nie widać że są zielone ale gdyby miały być w kolorze, byłyby zielone.

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*


Top